Yhdistys

Suomen Egyptinmaut ry -yhdistys on perustettu vuonna 2006 edistämään egyptinmaun kasvatusta, hyvinvointia ja tunnettavuutta Suomessa.

Olemme solmineet yhteistyösopimuksen Suomen Kissaliiton kanssa. Yhdistyksemme lehti Mau-kuulumiset ilmestyy kerran vuodessa. Järjestämme jäsentapaamisia vuosittain.

Vuodelle 2022 olemme sopineet yhteistyösopimuksen 3Coty:n kanssa.

Yhdistyksen säännöt: Suomen Egyptinmaut ry_Säännöt_2021

Hallitus

Puheenjohtaja
Petter Tilljander
Petolahti
puh. + 358 45 875 4266
petter.tilljander@egyptinmau.net

Varapuheenjohtaja
Anja Laakso
Janakkala
anja.laakso@egyptinmau.net

Rahastonhoitaja
Annika Hissa
Helsinki
rahastonhoitaja@egyptinmau.net

Sihteeri
Jenny Hissa
Vantaa
sihteeri@egyptinmau.net

Jäsen
Anna Rönnqvist
Oulu
anna.ronnqvist@egyptinmau.net

Jäsen
Johanna Havia
Tyrnävä
johanna.havia@egyptinmau.net

 

Hallituksen tavoitat myös yhteisestä osoitteesta hallitus@egyptinmau.net
Kotisivujen ylläpito: sihteeri@egyptinmau.net
Mau-kuulumisten toimitus: lehti@egyptinmau.net

Mau-kuulumisten lehtityöryhmä
Jenny Hissa
Johanna Havia

Mau-kuulumisten taitto
Petter Tiljander

Some-työryhmä
Anna Rönnqvist
Johanna Havia

Jäseneksi

Liity jäseneksi

Jäseneksemme ovat tervetulleita kaikki rodusta kiinnostuneet ihmiset, joille kissojen hyvinvointi on tärkeintä. Suomen Egyptinmaut ry:n kasvattajat ovat rekisteröityneitä kasvattajia.

Jäsenmaksu vuodelle 2022 on varsinaiselta jäseneltä 15 euroa, nuorisojäseneltä (alle 15-vuotiaat) 5 euroa ja perhejäsen 5 euroa. Kasvattajan maksama uusi jäsen on 8 euroa.

Liity jäseneksi yllä olevan painikkeen takaa löytyvällä lomakkeella.